Moda

1 ayda 4,5 kilo verin!

İngiliz fitness uzmanı Joanna Hall, doğru bir yürüyüşle hem yürüyüş sonrası oluşacak ağrıların yok edileceğini hem de fazla kilolardan tamamen kurtulabilineceğini söyledi. Bahsedeceğim yöntemlerle 1 ayda 4,5 kilo verin, fazlalıklarınızdan kurtulun.

Bunun için en önemlisi yürürken rahat olmak. Bütün ağırlığı bir bölgeye verirseniz, diğer bölgeye yüklenmemiş oluruz. Bu yüzden boynunuzu ve omuzlarınızı rahat bırakın. Doğru nefes alıp verin, zamanla bunu başardığınızı göreceksiniz. Bazılarımız ayaklarımızı bükerek değil dümdüz adım atarak yürür. Bu yürüyüş çok yanlıştır ve dizlerimizi yorup, kalçalarımıza sıfır etki yapar. Bunun için parmak uçlarını kullanarak yürümeliyiz. Yani yürürken ayak parmaklarımız da hareket etmeli, çok kısa adımlar yerine uzun adımlar atmaya çalışmalıyız.

82106668

Aynı zamanda kollarımızı bir robot gibi değil, daha serbest bırakmalıyız. Dirseklerimiz her zaman 90 derecelik bir açıyla durmalı. Eller yumruk pozisyonunda değil, yine rahat bırakarak yürüyüşe devam edilmelidir.

Ağırlığımızı devamlı kalçalara veririz. Bu da önemli yanlışlardan bir tanesi. En başından vücudumuzu tamamen rahat bırakarak, bir bölgeye fazla yüklenmeden yürüyüşümüzü yapmalıyız. Kalçalarımızı sıkarak değil, yürümeye odaklanarak hareket etmeliyiz. Böyle yaparak fazla kilolardan kurtulmak mümkün hale gelecektir.

Tabii ki doğru beslenmek de çok önemli. Bununla birlikte beslenmemize de dikkat edersek daha sağlıklı ve hızlı kilo vermeye başlarız.

 

Yorum Bırakın